Sanal Pos Nedir?

3 Temmuz 2021
Sanal Pos Nedir?

Herkes internet üzerinden alışveriş yapıyor. Artık ticaret fiziksel mağazalar yerine online mağazalara dönüştü. Bugünün yeni normalinde internet üzerinde ticaret yapmak eskisinden çok daha kolay. Gerek e-ticaret sitesinden, gerekse internet üzerinde kurulmuş pazar yerlerinde ticaretinizi yapmanız için aynı fiziksel mağazalarda olduğu gibi banka kuruluşlarına yani ödeme araçlarına ihtiyaç duyarsınız. Sanal pos, ingilizcesi Point of Sale olan bildiğimiz kredi kartlarının okutuldu sistemlerin sanal olanlarına denir. Yani müşterinizin internet üzerinden yaptığı alışverişi sonlandırma aşamasına geldiğinde, ürününüzün bedelini sizin hesabınıza aktarması artık sanal pos’lar ile mümkün hale gelmiştir.

Ödeme kuruluşları nedir?

Ödeme kuruluşları, sizlerin müşterilerinizle aranızdaki para alışverişini online olarak ödeme hizmeti sağlayan kuruluşlardır. Bu kuruluşlar ödeme işlemlerini kendi teknik altyapıları ile desteklerler. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’na göre ödeme kuruluşu; ödeme hizmet sağlamak ve gerçekleştirmek üzere 6493 sayılı Kanun kapsamında yetkilendirilen tüzel kişilerdir. BDDK, tarafından yetkilendirilen ödeme kuruluşları yurt içi ve yurt dışı para transferi, fatura ödeme, mobil ödeme gibi işlemlerin tümünü yapabilmektedir.

BİZ, DESTEK İŞİNİ BİRAZ ABARTTIK.

Siz müşterilerimizi dinleyerek ihtiyaçlarınıza uygun çözümler üretiyoruz.
icon
TEKNİK DESTEK

Online olmanızı kolaylaştırıyoruz, ama yardıma ihtiyaç duyarsanız veya birileriyle konuşmak isterseniz, online uzmanlarımız yardıma her zaman hazır!

icon
ONLINE DESTEK

Her zaman yapıcı ve sorunun çözümüne odaklı bir destek anlayışı ile yanınızdayız. Kendinizi yalnız hissetmeyeceğinize söz veriyoruz!

icon
DESTEK MERKEZİ

Her türlü soru ve sorun için hızlı, kesintisiz destek bizim görevimiz. Destek merkezimiz ile tüm müşterilerimizin yanındayız!

BİZ SİZİ ARAYALIM.

BİZE ULAŞIN.

Dilerseniz siz de istediğiniz zaman bize ulaşabilirsiniz. Uzman destek ekibimiz size sektördeki en iyi hizmeti vermek için iş başında.

destek@magento-tr.com +90 (850) 885 2441

Magento TR HABERLER

🥇Magento 1’den 2 ye güncelleme

Hemen sitemizde bulunan converter’i indirerek taşıma ve aktarım işlemini yapabilirsiniz.

PAYTR Modülümüz hazır

Magento 2 için paytr modülümüzü hazırladık. indirme alanından hızlı bir şekilde indirebilirsiniz

İNDİRMELER
MAGENTO HOSTING
DİĞER(BLOG)
DESTEK MERKEZİ
1
ilginizi cekebilir
kapat
Notibell
Magento dünyanın en iyi E-ticaret yazılımıdır.