Magento İyzico Modülü

No comments yet

magento-iyzico-modulu

Müşterilerinize 6 banka 6 taksit imkanı sunmak istermisiniz ? Türk yatırımcılardan biri olan iyzico ödeme yöntemi sayesinde sitenizden tüm müşterilerinize 6 banka ya 6 taksit ‘le satış yapabilirsiniz

Aşağıdan Magento İyzico Modülünü İndirip Ftp Anadizinize yükleniyiniz. Magento Admin Panelinden

Yapılandırma – Tahsilat Yöntemleri (en altta bulunan ) iyzico modülüne gelin ve Test Api – Canlı Api bilgilerinizi girip ardından aktif seçeneğini tuşlayın işte bu kadar Detaylı Anlatım Aşağıdadır.

buton-download

 

 

1- Yukarıda Bulunan Magento Eklentisini İndirin

2- İndirdiğimiz modülün içindeki dosyaları bir FTP çözümü ile Magento’nun çalıştığı dizinine yükleyin.

3- Sistem->Önbellek Yönetimi menüsünden Magento’nun ön belleğini temizledikten sonra, Sistem->İndeks Yönetimi bölümünden güncelleme gerekiyorsa güncellemeyi tamamlayın.

4- Sistem->Ayarlar->Ödeme Yöntemleri menüsünden iyzico modülüne tıklayın.

5- Aktif seçeneğini “Evet” olarak seçin.

6- Formda taksit seçeneklerinin görülmesini istiyorsanız “Installment” taksit seçeneğini “Evet” olarak işaretleyin.

7- Modülün modunu “test” durumuna getirin.

8- iyzico Kontrol Panelinize giriş yapın. Hesabınız > Hesap Ayarları > API Anahtarları bağlantı yolunda bulunan Test Keys’i, kurduğunuz modülde karşılık gelen alanlara yazın. (Canlı alanlar için Test Keys’leri tekrardan kullanabilirsiniz.)

9- “Önek” alanına sipariş numaralarında kullanılacak bir ek belirleyin. (ör: KK, Siteismi vb.gibi)

10- Sıralama için ise ödeme seçenekleri arasında hangi sırada görülmesini istiyorsanız o sıra numarasını girin. (ör: 1,2..vb)

11- Kaydet butonuna bastıktan sonra iyzico’yu kullanmaya başlayabilirsiniz.

12- Modülün test edebilmek için, Test Bilgileri sayfamızda bulunan test kredi kartı ile bir test ödemesi gerçekleştirin.

13- Gerçek bir kredi kartı ile işlem yapmak için, Hesabınız > Hesap Ayarları > API Anahtarları bağlantı yolunda bulunan Live Keys’i, kurduğunuz modülde karşılık gelen alanlara yazın. Modülün modunu “live” durumuna getirin.

14- Yaptığınız test ödemesini iyzico Kontrol Panelinizde bulunan “İşlemler ve İadeler” menüsünden kontrol edin.

Bu işlemleri yaparak modülü web sitenize kurduktan sonra, iyzico Entegrasyon Ekibi’ne mesaj gönderebilirsiniz. Ekip, sizden bilgi aldığında hesabınızı canlıya alarak aktif ticarete başlamanızı sağlayacaktır.

Leave a reply

Top